Watch Video | Text Comments | Related Videos | Video Responses

Podcast Videos related to 'Wstępy w Skaryszewie'

results 1 - 50 of about 63

Skaryszewski Jarmark Koński-Wstępy 2013

Skaryszewski Jarmark Koński-Wstępy 2013

Skaryszewski Jarmark Koński-Wstępy 2013.Autor Tadeusz Klocek

interwencja Bodzentyn.wmv

interwencja Bodzentyn.wmv

Interwencja Komitetu Pomocy dla Zwierząt na targowisku w Bodzentynie 2002 rok

Skaryszew Wstępy 2012

Skaryszew Wstępy 2012

Skaryszew Wstępy 2012 - największy w Europie jarmark koński

Wstępy luty 2012 Skaryszew - Pokazy Inscenizacje historyczne Ułani na koniach

Wstępy luty 2012 Skaryszew - Pokazy Inscenizacje historyczne Ułani na koniach

Targi końskie w Skaryszewie k/Radomia Wstępy - 27 luty 2012 WSTĘPY! -- Skaryszewski Jarmark Koński, impreza handlowo-folklorystyczna o kilkusetletniej tradycji. Różne pokazy, inscenizacje historyczne, pokaz jazdy wierzchem, na koniu, na koniach, ułani szarże ułańskie, ewakuacja żołnierzy z pola walki na koniu, trochę śmieszna sytuacja, (a może specjalnie wyreżyserowana :) żołnierz nie daje rady wskoczyć na konia.

Skaryszew 2012 TARGI KOŃSKIE

Skaryszew 2012 TARGI KOŃSKIE

Ciekawie było, w końcu ja zapakowali ale bat już zaniemogła...:P

Wstępy w Skaryszewie

Wstępy w Skaryszewie

Wstępy w Skaryszewie.Autor Tadeusz Klocek

Wstępy Skaryszew - wielka zadyma obrońców zwierząt.

Wstępy Skaryszew - wielka zadyma obrońców zwierząt.

Wstępy Skaryszew - wielka zadyma obrońców zwierząt..Autor Tadeusz Klocek

Masakra w Boguchwale

Masakra w Boguchwale

Dowiedz się więcej na: http://www.emaxi.tv/masakra-w-boguchwale-nowe-fakty,12

Skaryszew 2011 Wstępy

Skaryszew 2011 Wstępy

Zapraszamy na stronę stworzoną specjalnie z myślą o przyszłorocznych " Wstępach ": http://www.stop-skaryszew.pl/ " (...) teoretycznie wygraliśmy. nikt nie bił. a nawet, jeśli ktoś chciał - zbiegali się jego koledzy i krzyczeli nie bij nie bij, bo filmują. nie nie bij, bo boli tylko nie bij, bo filmują. a kiedy nie filmują to można? retorycznie pytam sama siebie do dziś.. czy to znaczy, że kiedy nie filmują to oni wciąż okładają te zwierzęta? wygraliśmy tym samym tylko tyle, że wszyscy musieli przyznać, że jest lepiej. a przecież tiry stały tam tak jak rok temu i dziesięć lat temu. stały by zabrać je w podróż dłuższą niż jakiekolwiek zwierze może przeżyć. w podróż, która kończy się rzeźnią. w podróż, dzięki której na włoskich stołach królują kiełbasy z polskich koni. widziałam na targu włochów. obleśne typy z puklami kręconych włosów pokrytych żelem, który spływał na skórzane kurtki. chodzili między zwierzętami rozglądali się, dotykali. sprawdzali ile jest "ścierwa" w koniu. ile mięsa. czy opłacalne. a i owszem. bo my polacy nie szanujemy kompletnie zwierząt. włosi przyjeżdżają do nas dwa tysiące kilometrów bo im się opłaca wciąż to "ścierwo" wieźć do siebie i przerabiać na kiełbasę. opłaca im się, bo sprzedajemy je za bezcen, kiedy tylko przestaną być potrzebne. kiedy zachorują. kiedy są zbyt stare by ciągnąć wóz albo wozić nas w siodle. sprzedajemy za bezcen, bo koń to dla nas nie jest przyjaciel. choć tak strasznie się chełpimy husarską tradycją. ułańską tradycją. sprzedajemy za bezcen, kiedy są zbyt stare i już nie potrafią dla nas pracować. konie żyją nawet 40 lat. ale kto z was widział tak starego konia w jakiejś stadninie u jakiegoś gospodarza? nikt pewnie. bo konia można oddać na kiełbasę, kiedy się wysłuży i kupić sobie nowego. jak porysowaną płytę cd. albo jak przepalony telewizor kineskopowy. choć tak naprawdę myślę, że więcej emocji w ludziach budzi oddanie telewizora do punktu elektrośmieci niż w ludziach ze skaryszewa oddanie konia na rzeź. wzruszają ramionami i mówią, że taka jest kolej rzeczy. że one są właśnie po to. po to żeby pracować a potem stać się kotletem. kotletem, który nie ma uczuć te konie stają się na długo przed śmiercią. już na targu nim są. już na targu nie mają oczu. żaden z nich ich nie widzi. nie widzi w nich strachu i cierpienia. nie widzi tęsknoty. jest tylko badanie otłuszczenia." wiecej na www.fundacjatara.info * w filmie wykorzystano utwor Steve Von Till - Am I born to die

Skaryszew 2011 Wstępy

Skaryszew 2011 Wstępy

Zapraszamy na stronę stworzoną specjalnie z myślą o przyszłorocznych " Wstępach ": http://www.stop-skaryszew.pl/ " ( ... ) Głośna muzyka, ludzkie głosy, śmiechy, nawoływania. Wrzaski handlarzy ładujących, popędzających konie do wejścia na trap. Ogromne zadowolenie ludzi przyglądających się ogierom, klaczom, źrebakom. Całymi rodzinami najedzeni, napici przyjechali zabawić się patrząc na załadunek koni skazanych na śmierć -- w dniu wielkiego postu. W ten ludzki pomruk wdzierały się inne dźwięki, stukot kopyt na trapach tirów i ze wszystkich stron rżenie koni. O czym krzyczały? Do kogo wołały? W Skaryszewie, w centrum miasta, na rynku stał pomnik konia, z drutu i cementu. Mieszczanie patrzeć na niego nie mogli, zwali go „koniem boleściwym" albo „koniem w konwulsjach". Gdy zaczął się rozpadać -- oddano go do konserwacji około roku 1986.... Nie wrócił do dziś -- jak te konie dumne i piękne wywiezione na rzeź za parę srebrników." www.fundacjatara.info * utwor Henryk Górecki - Symphony No. 3

Wstępy - Jarmark Koński, 14-15 marca 2011 Skaryszew k/Radomia

Wstępy - Jarmark Koński, 14-15 marca 2011 Skaryszew k/Radomia

http://www.PortalPolski.pl - Wstępy to największy w Polsce, a być może w Europie jarmark koni pociągowych i roboczych. Impreza handlowo-folklorystyczna o kilkusetletniej tradycji powstała w konsekwencji przywileju targowego nadanego Skaryszewowi przez króla Władysława IV w 1633 roku. Zjeżdżają się na nią hodowcy koni, rolnicy i eksporterzy z całego kraju, a także z zagranicy. Podczas jarmarku eksponowane są między innymi akcesoria rymarskie, sprzęt rolniczy, wyroby rzemieślnicze, rzemiosło, sztuka ludowa a przede wszystkim konie pociągowe. Wstępy odbywają się tylko raz do roku i mają ruchomą datę „wstępny" czyli pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu.

Posadzenie "dębu pamięci"

Posadzenie "dębu pamięci"

W dniu 18 kwietnia 2010 w Skaryszewie odbyło się uroczyste posadzenie „dębu pamięci" upamiętniającego męczeńską śmierć starszego posterunkowego Jana Abramczyka - funkcjonariusza Policji Państwowej. Poświęcenie dębu odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „KatyńOcalić od zapomnienia, która polega na posadzeniu 21473 „dębów pamięci upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej na 70-lecie mordu. Jedno drzewo, to jedno nazwisko z listy katyńskiej. St. posterunkowy Jan Abramczyk, urodzony 7 listopada 1896 w Nagórniku był ostatnim, do września 1939, komendantem posterunku w Skaryszewie. Nazwisko Jana Abramczyka więźnia obozu Ostaszków znajdowało się w zbiorze dokumentów NKWD przekazanych w Moskwie w 1990 roku gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu.

WSTĘPY SKARYSZEWSKIE

WSTĘPY SKARYSZEWSKIE

Największy targ koński w europie pod Radomiem http://www.facebook.com/StadninaKoniZimnokrwistych

Wstępy 2010

Wstępy 2010

Konie zimnokrwiste na Skaryszewskich Wstępach 2.03.2010 Jarmark, mający charakter festynu ludowego, odbywa się co roku w pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu. Trwająca 2 dni impreza, największa tego typu w kraju i w Europie, przyciąga handlujących końmi oraz kupców z całej Polski. Oprócz koni pociągowych i roboczych można tutaj kupić konie rekreacyjne, służące m.in. w gospodarstwach agroturystycznych oraz do hipoterapii. W sprzedaży są także ozdobne kucyki. Na targu dostępne jest też wszystko to, co potrzebne jest do utrzymania konia oraz pracy w gospodarstwie, m.in. uprzęże, zaprzęgi, a także baty, bryczki, kapelusze, odzież.

Skub- zrób to glośniej

Skub- zrób to glośniej

idzie wiosna wiec takie intro ^ ^ moze troche repa ale dawno nie walkowalem :)

Rewolucja Świadomości - Skaryszew Targi Konne

Rewolucja Świadomości - Skaryszew Targi Konne

"Rewolucja świadomości" na targach konnych w Skaryszewie http://rewolucjaswiadomosci.prv.pl/

Dziurawe drogi w Kielcach

Dziurawe drogi w Kielcach

Autor: Michał Kolera

WSTĘPY SKARYSZEWSKIE

WSTĘPY SKARYSZEWSKIE

https://www.facebook.com/StadninaKoniZimnokrwistych?ref=hl

Wstepy 2010

Wstepy 2010

Skaryszew - Poland

Zderzenie na ulicy Krakowskiej w Kielcach

Zderzenie na ulicy Krakowskiej w Kielcach

22 lutego 2010. Film dostaliśmy od naszego czytelnika Grzegorza.

Skaryszew 2010

Skaryszew 2010

Skaryszew

Wstępy 2010

Wstępy 2010

Wstepy 2010

Wstępy 2010 - Skaryszew koło Radomia

Wstępy 2010 - Skaryszew koło Radomia

Skaryszewski Jarmark Koński rozpoczął się w pierwszy, czyli wstępny poniedziałek Wielkiego Postu, stąd nazwa "Wstępy". Targi są największą tego typu imprezą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jak co roku, na sprzedaż zostanie wystawionych około tysiąca koni z całego kraju. Wśród kupujących są również obcokrajowcy - Włosi, Niemcy, Anglicy i Francuzi. Historia skaryszewskich "Wstępów" sięga czasów króla Władysława Jagiełły, który według legendy - nadał miasteczku przywilej targowy w podzięce za dostarczenie koni polskiemu rycerstwu walczącemu pod Grunwaldem.

Finałowa dwunastka Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2010

Finałowa dwunastka Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2010

Finałowa dwunastka Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2010 (autor: Łukasz Wójcik)

Uczą się ratować ludzkie życie

Uczą się ratować ludzkie życie

i wykorzystują to na co dzień. Strażacy z OSP w Skaryszewie (autor: Kamil Urbańczyk)

Sylwester 2009 Skaryszew

Sylwester 2009 Skaryszew

Sylwester 2009 w Villa Cyganeria

konie ziutka na pastwisku - skaryszew - jesien 2009.

konie ziutka na pastwisku - skaryszew - jesien 2009.

to sa konie ziutka ze skaryszewa na pastwisku nad rzeka, filmik zrobiony jesienia 2009. pozdrawiam...bikebus

Trąba powietrzna nad Makowem

Trąba powietrzna nad Makowem

Wystarczyło kilkadziesiąt sekund, by trąba powietrzna zniszczyła zabudowania w trzech gospodarstwach w Makowie w gminie Skaryszew.

5 way skaryszew

5 way skaryszew

Rashard Lewis,Czoper,Panczo,Skub,Robson,UW xD

Dżem w Skaryszewie "Sen o Victorii"

Dżem w Skaryszewie "Sen o Victorii"

15 sierpnia 2009 w Skaryszewie na Stadionie Miejskim odbył sie koncert grupy Dżem :) zapraszam do komentowania

II Krajowa Wystawa Koni - Lublin 1938

II Krajowa Wystawa Koni - Lublin 1938

Dużo powiedzieć się nie da. Materiał PAT. Błędnie opisałem film jako 1936 rok. Otóż kronika ta opisana jest jako 1936, ale coś mi nie pasowało i okazało się, że II Wystawa odbyła się w 1938 roku. Tłumaczy to też obecność oficerów litewskich, którzy po polskim ultimatum z początku 1938 roku gościli w Polsce. Kolejny dowód na to, że stosunki polsko - litewskie po przesileniu układały się nad wyraz dobrze. II Krajowa Wystawa Koni w Lublinie w 1936 roku, odbyła się pod protektoratem MSWojsk Gen. T. Kasprzyckiego.

Zalana posesja przy ulicy Skaryszewskiej w Radomiu

Zalana posesja przy ulicy Skaryszewskiej w Radomiu

Właściciel uważa że to przez źle wyprofilowaną drogę na jego posesję wdziera się woda. (autor filmu: Kamil Urbańczyk)

Mały Fiat 126 p po tuinningu

Mały Fiat 126 p po tuinningu

Auto Moto Show - Skaryszew koło Radomia - 7 czerwiec 2009 POLAND

OSP Skaryszew - wyjazd alarmowy

OSP Skaryszew - wyjazd alarmowy

Wjazd pierwszego zastepu OSP Skaryszew

Kandydatki Miss Polonia Ziemi Radomskiej na jacuzzi w Hotelu Europejskim

Kandydatki Miss Polonia Ziemi Radomskiej na jacuzzi w Hotelu Europejskim

Kandydatki Miss Polonia Ziemi Radomskiej na jacuzzi w Hotelu Europejskim (autor Kamil Urbańczyk)

next

Copyright (c) 2009 www.youjotube.com | Contact us